O nas

Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego tworzą wszyscy studenci UŚ. Samorząd jest jedynym demokratycznym i niezawisłym wyrazicielem interesów społeczności studenckiej UŚ. 
Na poziomie Wydziału Samorząd Studencki jest reprezentowany przez Wydziałową Radę Samorządu, na szczeblu Uczelnianym jest reprezentowany przez Uczelnianą Radę Samorządu Studenckiego. 
Głównymi zadaniami Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego jest:
- Reprezentowanie studentów przed Władzami Wydziału
- występowanie z wnioskami, postulatami, opiniami do Władz Wydziału (np. wnioskowanie o godziny dziekańskie)
- dbanie o dobro Studentów oraz promowanie życia studenckiego na Wydziale.

Członkowie RSS WNS

Przewodniczący:
Wiceprzewodniczący:
Koordynator Organizacji Studenckich:
Członkowie:

Michał Strzyż

michalstrzyz95@gmail.com

665-293-633

Jacek Kiera

jacek.k-2012@o2.pl

603-588-428

Inez Latacz

inez.latacz@gmail.com

tel. 697-028-095

Robert Poloczek robert.poloczek@outlook.com 504-231-101

Izabela Sidur izabela.sidur@interia.pl

Giorgi Zilbershtein zilbershtein1@mail.ru

Piotr Kilian Piotr.kilian@o2.pl

Bartłomiej Kubica bartek1628@interia.pl

Dawid Kubica dawidkubica86@gmail.com

Jacek Matuszek jacekmatuszek1@gmail.com

Magdalena Wiża  magdawiza95@gmail.com

Michał Świderski mswiderski@onet.pl

Marcin Buhl

Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego:

Katarzyna Topolska